O projektu Nekoktám!cz

O projektu Nekoktám!cz

Stránku Nekoktám!cz jsem založil, abychom zvýšili informovanost o jedné z nejkomplikovanějších poruch řeči – koktavosti (balbuties). Doufám, že tato stránka pomůže všem, kteří hledají informace o zadrhávání, najít odpověď.

Na stránce najdete informace o koktavosti, o možnostech terapie i informace o tom, jak můžete podpořit své blízké (děti i dospělé), kteří koktají. Naším cílem je seznamovat s nejnovějšími poznatky a podpořit všechny, kdo se rozhodnou s koktavostí bojovat. Rádi bychom také vyvrátili některé mýty, které ohledně koktavosti ve společnosti (bohužel často i odborné) panují.

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se na mě obrátit. Budeme Vás také informovat o novinkách týkajících se diagnostiky koktavosti.

A především – Nebojte se promluvit.

S přáním mnoha úspěchů (nejen) při terapii koktavosti

PhDr. Jan Dezort, Ph.D., klinický logoped

O mně

Jako logoped působím od roku 2000, v současné době v ordinaci ORL a LOGOPEDIE s.r.o. (informace najdete na www.DobraLogopedie.cz). Po složení atestací jsem se rozhodl vzdělávat i nadále, abych mohl svým klientům nabízet co nejlepší služby. Jedna z oblastí, u které jsem měl pocit, že v České republice nenacházím dostatek materiálů ke studiu, ani pro mou praxi, byla právě terapie koktavosti.

Obracelo se na mě čím dál více klientů a neměl jsem pocit, že jim dokáži dostatečně pomoci. Proto jsem hledal radu v zahraničí. Shodou šťastných náhod jsem se dozvěděl o kurzu ECSF (European Clinical Specialization in Fluency Disorders). Je to roční prestižní evropský kurz zaměřený na diagnostiku a terapii poruch plynulosti řeči. Tento kurz jsem absolvoval jako první v České republice. Kromě setkání s mnoha zajímavými lidmi z celého světa, kteří se koktavostí zabývají a snaží se lidem s touto poruchou pomoci, mi tento kurz přinesl spoustu znalostí, o které bych se rád rozdělil i prostřednictvím těchto stránek.

Více o mém vzdělání a práci najdete v mém životopise.

Kontakt:

Nekoktám!cz

PhDr. Jan Dezort, Ph.D:

e-mail: info@nekoktam.cz

telefon: 607 802 822

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.

 
nekoktam!cz » O projektu Nekoktám!cz